Moje codzienne smutki i radości :)

witam

warunkiem sporządzenia umowy zgodnego działu spadku u notariusza jest niezaleganie z podatkiem od spadku po ojcu w US - nalezy przedłożyć stosowne zaświadczenie;
jeżeli takiego zaświadczenia nie uzyskacie, bo nie opłaciliście podatku, to pozostaje tylko sąd; jeżeli zgodnie ustaliliście już co komu ma przypaść, to niech jeden z was, np. mama, sporządzi wniosek o zawezwanie do próby ugodowej w zakresie zgodnego działu spadku i tam niech wpisze treść takiej ugody - że mieszkanie temu, kasa z funduszu temu, itp.; opłata za postepowanie - 40,00zł; jak sąd wyznaczy posiedzenie, wszyscy zgłaszacie się i wyrażacie zgodę na ugodę i sprawa zakończona; po 7 dniach ugoda jest prawomocna i wtedy załatwiacie sprawę z funduszem powierzniczym i akcjami, no i mieszkanie - jak ma księgę wieczystą to złożyć wniosek o wpis nowego właściciela;
do wniosku o zawezwanie do próby ugodowej należy złożyć oczywiście odpis aktualny z KW dotyczący mieszkania, względnie zaświadczenie ze spółdzielni, że ojcu przysługiwało prawo własnościowe do tego lokalu, oraz dokumenty potwierdzające udziały w FP i posiadane akcje;

powodzenia

pzdr
k


beda liczyly sie dochody z 2008 Twoje i meza z tym, ze Twoje beda dochodem utraconym.
do wniosku trzeba bedzie dolaczyc zaswiadczenie z US o dochodzie za 2008 r, zaswidczenie z ZUS o niezaleganiu ze skladkami - na jedno i drugie czeka sie okolo 7 dni, ksero dowodu osobistego, oryginal aktu urodzenia dziecka ( jezeli bedziesz skladac pierwszy raz wniosek na zasilek rodzinny),zaswiadczenie od pracodawcy o okresie zatrudnienia i czasie na jaki zostal udzielony urlop wychowawczy - istotne jest, zeby byly podane daty dzienne czyli : od 31.112009 do 21.03.2010.

aczkolwiek poszlabym do UM do wydzialu zajmujacego sie sprawami socjalnymi gminy i dowiedzilabym sie na miejscu bo co Urzad to troche inne praktyka.


a dochod na zdrowe dziecko nie moze przekroczyc 504zl netto na czlonka rodziny.

nie jestem pewna co z tym ryczaltem poszperam moze cos znajde.zakladam, ze chodzi Ci o dodatek z tytulu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego do zasilku rodzinnego, mieszkacie z mezem w tym samym miejscu i pracujesz dluzej niz kilka miesiecy.


poprawione na prośbę autorki. fjonaAwangarda jesteś pewna że za 2008 rok??Bo mi pan telefonicznie powiedział za 2007,ale jakieś to dziwne dla mnie i zastanawiam się czy się nie przejęzyczył,a w necie nie mogę znaleźć,a chciałam już wniosek do US wypisać

W naszej Wspólnocie był taki sam przypadek. Niestety nie było możliwości ściągnąć z poprzedniego właściciela zaległości, a było ich całkiem dużo. Lokal kupiła osoba na biuro notarialne i niestety, mimo że wiedziała o zaległościach, nie mieliśmy tego na piśmie, nie zwróciła nam tych pieniędzy. Zwróciliśmy się do Sądu o obciążenie hipoteki, ale zwrócili nam wniosek, gdyż nie mamy takiej możliwości prawnej. Wydawało nam się to dziwne, ale nam się nie udało obciążyć hipoteki. Uchwałą zebrania pokryliśmy długi z naszych pożytków. Na pewno było to ze szkodą dla Wspólnoty, ale nie było innej mozliwości. Poprzedni właściciel był osobą nieodpowiedzialną, nigdzie nie pracował i nic nie robił w tym kierunku, żeby wogóle płacić za eksploatację i FR. Najważniejsze to jest uczciwość biura nieruchomości, jeśli mieszkanie jest sprzedawane w ten sposób. Gorzej gdy poprzedni właściciel dogada się z następcą. Z reguły biuro prosi o zaświadczenie o niezaleganiu finansowym wobec Wspólnoty.

Kolejna wieść z PZM, to nie przyznanie Startowi pełnej licencji na starty w 2 lidze:


Po zapoznaniu się z decyzjami Prezydium ZG PZM z dnia 14.12.2007 r. oraz 25.01.2008 r. ponownie rozpatrzono wniosek klubu w sprawie przyznania licencji dla klubu na sezon 2008. Ustalono, że klub nie dostarczył do dnia 4.02.2008 r. oświadczeń o braku zadłużenia lub odpowiednich dokumentów uzgadniających sposób i terminy spłaty zobowiązań wobec zawodników: Oliver Allen, Simon Stead. Przedłużono termin spełnienia warunku nadesłania powyższych dokumentów do dnia 29.02.2008 r. Zespół stwierdził, że klub dostarczył zaświadczenie ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek (według stanu na dzień 30.01.2008 r.) oraz zaświadczenie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie o niezaleganiu w podatkach (według stanu na dzień 30.01.2008 r.)

Cały artukuł dostępny tutaj

za www.SportoweFakty.pl

Dla banku ważna jest zdolność kredytowa. Oczywiście jak ktoś prowadzi działalność i jedzie na stratach, to jasne, że bank patrzy na niego podejrzanie i nie ma zdolności kredytowej. I trudniej mu dostac kredyt. Jak ma odpowiednie dochody, to różnica polega wyłącznie na ilości papierów, które trzeba dołączyc do wniosku o kredyt. Przy umowie o prace jeden świstek, a przy działalnościu, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, płaceniu ZUS, nr ReGON i oczywiście PIT-y. I to jedyna różnica.

HIP HIP HURRA!
Byłam dzisiaj w skarbówce. Zaniosłam brakujący kwit o niezaleganiu z płatnościami w składzie budowlanym i... do końca miesiąca pieniądze mają być na moim koncie. Tak przynajmniej zapewniła mnie pani w urzędzie. :D A to oznacza, że będzie normalna kuchnia. :D
Jestem z siebie dumna. Żadne ze znajomych biur rachunkowych nie chciało zabrać się za wyliczenie nadpłaconego VAT-u za materiały budowlane, wobec czego musiałam to zrobić sama. Dzisiaj naniosłam poprawki. Pomyliłam się w swoich wyliczeniach o... 450 zł. Zakładałam, że różnica między moimi a urzędników rachunkami może wynieść nawet 1000 zł. No i jak tu się nie cieszyć? :lol:
W ogóle udało mi się załatwić dużo urzędowych spraw. Oddałam wniosek o przyznanie grantu z funduszy unijnych. Teraz pozostaje mi czekać na decyzję. Do końca miesiąca powinno być wszystko wiadomo.
Ach, i jeszcze zapomniałabym. Zaczęliśmy układać płytki w dziecięcej łazience. Z racji tego, że nasz wspaniały Irek przez trzy dni świętował nadejście Nowego Roku, a potem jeszcze odpoczywał :roll: nie mogliśmy kontynuować układania glazury, bo nie było czym jej docinać. Sprzęt do docinania miał mieć w tym domu, gdzie teraz pracuje, czyli koło nas. Jako, że mieszka w Śródmieściu (jakieś 17 km od nas) to musieliśmy czekać. Okazało się, że jednak cały sprzęt ma w domu. Ale niech tam. Przez ten czas zabraliśmy się za obkładanie deskami kleszczy na suficie poddasza.
Ze zdjęciami muszę zaczekać do końca stycznia. Mam limit transferu danych i każda strona otwiera mi się teraz godzinami. :evil:


....Tak, dotacja była a czy jeszcze jest to nie jestem tego wstanie sprawdzić.
Dostałem 40% zwrotu kosztów inwestycji proekologicznych czyli PC i Solarów . Pod koniec musieli mnie odwiedzic na budowie sprawdzili czy wszystko mam- nie wszystkich odwiedzaja i sprawdzają) i po miesiącu dostałem pieniązki.
Potrzeba było:
Wniosek
-Oryginały faktur
-oświadczenie wykonawcy ze wszystko zostało zainstalowane pod tym i tym adresem
-Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkiem do gminy
:)
Dzięki :)


  Janusz, nie narzekam, tylko po prostu czasem to już przesada, bo Pani na umowie napisała "sedes". ja w biznesplanie "wc kompakt", więc chyba na jedno wychodzi? Niestety musiałam jechać ponad 100 km, aby to sprostować, więc dla mnie takie sytuacje są śmieszne. Po prostu szkoda, że niektórzy urzędnicy interpretują przepisy, jak im wygodnie. Ode mnie zażądano po 3 miesiącach zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS. Gdy przyniosłam, druga osoba, która przyjmowała, zapytała się, po co, skoro nie potrzeba? Szkoda tylko że najpierw się wprowadza ludzi w błąd, a potem robi z nich idiotów. A tak szczerze, ja z własnej kieszeni wyłożyłam dużo więcej, niż oni dają. Ponadto w pewnym momencie Pani stwierdziła, że mam w trybie natychmiastowym przynieść zaświadczenie, że studiuję i na jakim kierunku..Szkoda, że dopiero po 5 miesiącach rozpatrywania wniosku, w wakacje.... cóż, do siedziby głównej szkoły 200 km w jedna stronę, miałam wycieczkę :-D

Ja radzę wystąpić do skarbówki z prośbą o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami.
To dokument, kotry urząd skarbowy jest zobowiazany wydać każdemu zainteresowanemu. Jeśłi zainteresowany ma zaległości , to w odpowiedzi na taki wniosek wydawany jest dokument okreslający te zaległości.
Wtedy nie będą niczego specjalnie szukać a zrobia to rutynowo.
Jeśli go dostaniesz w wersji "nie zalega" , to jest to czego Ci potrzeba.

zaswiadczenie o niezaleganiu
  Witam.
Moj maz, cudzoziemiec spoznil sie z uiszczeniem oplaty podatkowej za zakup samochodu. Czy w zaswiadczeniu o niezaleganiu z podatkami, ktore jest mu niezbedne do wyrobienia karty stalego pobytu moze to byc uwzglednione, czy jesli zaleglosc zostala uiszczona to na zaswiadczeniu bedzie ¨czysty¨. Czy jakiekolwiek znaczenie odgrywa tu czas jaki uplywa pomiedzy uiszczeniem zaleglosci a zlozeniem wniosku o zaswiadczenie?
Bardzo prosze o pomoc.


Komisja ds. Licencji Klubowych II Ligi rozpatrzyła dzisiaj dziesięć kolejnych wniosków licencyjnych.

Komisja przyznała licencje na sezon 2010/2011 sześciu klubom: Pelikanowi Łowicz, Turowi Turek, GLKS-owi Nadarzyn, Chojniczance Chojnice, Ruchowi Zdzieszowice oraz GKS-owi Tychy. Na wszystkie kluby nałożono nadzór infrastrukturalny oraz na Pelikana Łowicz i GKS Tychy dodatkowo nadzór finansowy. Pelikan Łowicz swoje mecze w sezonie 2010/2011 będzie rozgrywać w Kutnie, a GLKS Nadarzyn na stadionie w Pruszkowie.

Z uwagi na brak wymaganych zaświadczeń z ZUS-u i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w płaceniu składek i podatków nie przyznano licencji Miedzi Legnica.

Ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji licencyjnej przez Stal Stalowa Wola, Motor Lublin i Górnik Wałbrzych wnioski tych klubów zostaną rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu - 3 lipca 2010 r.

Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.

Do tej pory licencje na sezon 2010/2011 otrzymały kluby: Znicz Pruszków (nadzór finansowy), Wisła Płock (nadzór finansowy), Zagłębie Sosnowiec (nadzór finansowy), Raków Częstochowa (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Pelikan Łowicz (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Tur Turek (nadzór infrastrukturalny), GLKS Nadarzyn (nadzór infrastrukturalny), Chojniczanka Chojnice (nadzór infrastrukturalny), Ruch Zdzieszowice (nadzór infrastrukturalny), GKS Tychy (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Stal Rzeszów (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym), Wigry Suwałki, Okocimiski KS Brzesko (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym), Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz, Bałtyk Gdynia, Nielba Wagrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym).

Licencji nie otrzymały: Elana Toruń, Jarota Jarocin, Lechia Zielona Góra, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ruch Wysokie Mazowieckie, Jeziorak Iława, Start Otwock, Olimpia Elbląg, Czarni Żagań, Resovia, Polonia Słubice, Miedź Legnica.Z uwagi na trwający proces licencyjny oraz przysługujące klubom prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, zarząd podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek II ligi z 24-25 lipca na 31 lipca - 1 sierpnia 2010.

Terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony po zakończeniu procesu licencyjnego.
90minut.plJednej rzeczy nie rozumiem-stowarzyszenie doszło do porozumienia ze spółką więc po co jeszcze ubiegają się o licencję???????