Moje codzienne smutki i radości :)

kasiask

przed upływem 180 dnia zwolnienia lekarskiego musisz złożyć wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne - chyba na 6 tygodni przed

wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm

potrzebna jest dodatkowo opinia lekarza prowadzącego na specjalnym druczku, którego niestety nie ma stronie zus'u.

Podpobno jest to tylko formalność ale czy faktycznie powiem jak otrzymam odpowiedz z ZUS'u

skorpionka mi pół roku (dokładnie 182 dni zwolnienia) mija 5-tego września.Ale Zus w moim mieście (nie wiem czy tylko tutaj tak jest) potrzebuje ponad dwóch miesiecy na rozpatrzenie wniosku!!! bo niby są tak zawaleni robotą!Po dwóch miesiącach otrzymuję decyzję czy przyznają mi te piepszone swiadczenie rehabilitacyjne i jeszcze jakieś 14 dni jest na uprawmnomocnienie tej decyzji,czyli wychodzi na to,że pieniądze zaczną mi spływac dopiero w październiku z wyrównaniem mam nadzieję za wrzesień:evil:
Ja nie wiem czy on mogą tak robić, moze Ty znasz jakąś podstawe prawną, która mówi ile oni mają czasu na rozpatrzenie takiego wniosku?????to bym się odwołała.
Moja mama jest księgową w dużej firmie i mowiła że u niej w firmie ludzie czasami czekają po dwa miesiące na wypłatę tego świadczenia a zusu to nie obchodzi,ze człowiek nie ma za co żyć!

Iwonka nie to nie ma nic wspólnego z tymi 504zł-tymi.Chodzi o to że jak jesteś dłużej niż 182 dni na zwolnieniu to musisz sobie załatwiać w Zusie takie świadczenie rehabilitacyjne zeby mieć forse.

mamuśkamój nie jest taki stary, ma 29 lat........ale już odlicza do emerytury ile mu zostało........bo w wieku 35 lat może pójść na emeryturę i robi plany co do przyszłego zawodu

Z tego co mi wiadomo to ZUS udziela kazdej ciezarnej świadczenia rehabilitacyjne po złozeniu wniosku i odpowiednich dokumetow.Ja podobnie jak TY byłam od 5 tyg.ciąży na zwolnieniu L4 i po 182 dniach został mi przyznany zasiłek rehabilitacyjny na okres 3 miesięcy(bądz do dnia porodu),w monecie urodzenia traci on wazność i zmienia sie na zasiłek macierzyński.

kobiety chorobowe 182 dni skonczylo mi sie dzisiaj... dostalam przyznane swiadczenie rehabilitacyjne na caly miesiac ale moja lekarka mowi ze i tak po 1o grudnia kiedy mam wyznaczony termin porodu musi wypisac mi wniosek na zasilek macierzynski... kurcze tyle zachodu , pisania podan o swiadczenie a tu okazuje sie ze tylko dostane zaplacone za 3 dni bo tyle mi brakowalo do dnia porodu... a co bedzie jak urodze po 20??? dzidzi nie bedzie a macierzynski bedzie mi lecial

Witam

15 grudnia mija mi 180 dni zwolnienia, termin porodu mam na 7 stycznia. Wiem ze moge zlozyc wniosek o swiadczenie rehabilitacyjne - pytanie moje - czy ZUS wysyla dokumenty dopracodawcy i lekarza, czy ja sama musze biegac z brzuchem i zalatwiac to wszytsko?

jak bylo u Was?
Pozdrawiam


ZUSie mi powiedzieli ze mam sie starac o swiadczenie rehabilitacyjne  

Moonkia, a zaznaczyłaś, że jesteś w ciąży?

Zasiłki to akurat tylko pośrednio mnie dotyczą, ale z tego co wiem: jeśli mija 182 dni chorobowego, zakład wypełnia wniosek Z-21 na przedłużenie okresu wypłaty zasiłku chorobowego. Lekarz orzecznik ZUS orzeka - czy pracownik rokuje powrót do zdrowia i przełuża na kolejne 3 miesiące okres zasiłkowy, czy nie (wtedy może być świadczenie rehabilitacyjne - ale świadczenie może być też po 270 dniach). Jeśli nie przedłuża, to wtedy z kolei zakład może wystąpić z wnioskiem NP-7 (?), czyli właśnie o świadczenie rehabilitacyjne.

Tak czy siak - moim skromnym zdaniem to najpierw trzeba wystąpić z Z-21, czyli o przedłużenie okresu wypłaty zasiłku chorobowego.

carrie wniosek o świadczenie rehabilitacyjne trzeba złożyć na 6 tygodni przed upływem tych 182 dni zwolnienia. Reszta tak jak pisała emi. U nas na czerwcówkach jest ten temat aktualny, więc możesz zajrzeć poczytać i popytać.

Pozdrowienia od czerwcówek. Spokojnych i bezkonfliktowych ciąż życzymy


Hej Grudnióweczki.

Madzienka, ja również będę musiała złożyć do ZUS-u wniosek o świadczenie rehabilitacyjne, ponieważ przekraczam okres zwolnienia o 7 dni (licząc do dnia porodu) . Więc nie wiem jak to się liczy. Do terminu porodu czy jak?

Co za *****oły!!!!!!!!!!

basiaw może ty mi jakoś wytłumaczysz, bo nie kumam


Tuśka u mnie jest podobnie juz wkońcu nie wiem czy 7 dni czy 10 brakuje mi do pododu ale jeśli nasza Julcia nie będzie chciałą wuyjśc w terminie to będę bez kasy trochę dłużej więc wolałabym złozyć i miec zapewnione pieniążki!!!!

Basiaw dziękuję za link i wiadomość, najgorsze że każdy ZUS chce co innego

Karola5 z tego co wiem, to nie ważne jest od jakiego lekarza jest L4 (Ja przez prawie 2 m-ce chorowałam i co tydzień miałam L4 od innego lekarza bo nie wiedzieli co mi jest i odsyłali jeden do drugiego) a potem dostałam L4 już od ginekologa i mniej więcej co m-c dostaję nowe. Wydaje mi się, że Madzieńka nie ma racji. Chodzi o to, że świadczenie rehabilitacyjne jest wypłacane po upływie 182 dni zwolnienia lekarskiego. Czyli jeśli pójdziesz do internisty to będzie się liczyła ciągłość (i dostaniesz wtedy L4 od 183-go dnia dalej). Powiedz mi kochana który dzień L4 mija Ci dzisiaj??? Bo wniosek o świadczenie rehabilitacyjne powinnaś złożyć teoretycznie najpóźniej do 140. dnia Twojego L4 ale jeśli złożysz później to też jest szansa, że Ci uznają i w ciągu dwóch tygodni od złożenia dostaniesz odpowiedź. Ja złożyłam po terminie bo firma późno mi wysłała dokumenty i dostałam odpowiedź pozytywną z ZUS-u. Jedyne co mi mówiła kadrowa to to, że jeśli składasz po terminie to możesz mieć lekki poślizg z wypłatą ale i tak ją dostaniesz. Twoja pensja na świadczeniu rehabilitacyjnym nie ulega zmianie tylko zmienia się jej forma (nazwa).

Mam nadzieję, że nie nagmatwałam i wszystko w miarę jasno Ci wytłumaczyłam

Poza tym (tak na marginesie) od internisty (i każdego innego lekarza) kobieta w ciąży też otrzymuje L4 wypłacalne w 100% a nie w 80%.
Pozdrawiam

hej
mam pytanko jak wy wczesniej wypisujecie te swiadczenie rehabilitacyjne trzeba 6 tygodni wczesniej wypisac prawda bo u mnie w pracy jest taka za przeproszeniem g....a ksiegowa ze ona chce mi wypisac 31 maja bo wtedy mi sie konczy chorobowe. termin mi uplywa w polowie kwietnia to ja nie moge wczesniej dac tego wniosku