Moje codzienne smutki i radości :)

" />info ze strony militaria.pl :


">Wiatrówki specjalne (energia pocisku powyżej 17 J)

W naszej ofercie znajduje się kilka wiatrówek o energii pocisku powyżej 17J (dżuli). Są one również dostępne bez zezwolenia, jednak nie można ich kupić drogą wysyłkową. Zakup możliwy jest tylko w naszych salonach firmowych. Dodatkowo po zakupie wiatrówki o energii pocisku powyżej 17 dżuli trzeba zarejestrować.

Rejestracja musi odbyć się do 5 dni od daty zakupu. Aby wiatrówkę zarejestrować, należy uzyskać:

- badania lekarskie - wzroku oraz psychotesty (listę lekarzy, które takie badania mogą przeprowadzić, uzyskać można na przykład na pobliskim komisariacie policji)

- zaświadczenie o niekaralności

Po uzyskaniu tych dwóch dokumentów należy wypełnić specjalny wniosek (do uzyskania na policji). Wypełniony wniosek, wraz z wyżej wspomnianymi dokumentami oraz dwoma zdjęciami (jak do dowodu), kopią dowodu osobistego i dowodu zakupu wiatrówki (oryginały muszą być dostępne do wglądu), a także opłatą skarbową należy złożyć na policji.

Możemy spodziewać się jeszcze wywiadu środowiskowego - jednak uzyskanie rejestracji jest raczej formalnością.


Czyli trzeba zerejestrować w rewirze policyjnym plus jakieś formalności
słowem pierdoły ale dzielne policmajstry wyjaśniają jak wszedł w posiadanie

" />U Jedrusia kupki też już są unormowane. Przeważnie 2 dziennie, konsystencja różna, zależy co je.
Oprócz banana był problem z surowym jabłkiem i żółtkiem.
Jak już zejdą te kropki za uszami spróbuje dać mu znowu żółtko.
Dobrze, że mięsko mu nie szkodzi. Ale mleko nadal pije Bebiko2 HA.

Starając się o drugie dziecko trzeba złożyć wniosek, zaświadczenie o zarobkach, zaświadczenie od lekarza i oświadczenia o niekaralności i nieleczeniu się u psychiatry. Odpadają testy wszystkie. Właśnie musimy donieść dokumenty, to sie dowiemy co jeszcze jest potrzebne. No i chyba będziemy wypełniać te karty o akceptowanych przez nas chorobach u dziecka i patologiach u rodziców.
Na spotkaniu w ośrodku dokładnie się dowiem i wszystko tu i na "adopcyjnym" napiszę.

Luna - maleńki ten wasz synuś, ale to się szybko zmieni. Jędruś był niewiele większy jak do nas przyszedł. Miał 3000g (waga urodzeniowa 2120), a ja go do domu przywiozłam w ubrankach, które dzisiaj są na niego w sam raz Po 10 miesiącach od tego momentu waży ok. 9000g i ciężko jest sobie uświadomić, że tak nie dawno był takim okruszkiem malutkim.
Nie napisałaś ile ma dni, lub tygodni, ale z wagi wynika, że jego brzuszek i jelitka dopiero się przystosowują do mleka. No i jeszcze te emocje jakie przeżywa - dorosłego by przystopowało albo rozluźniło, a co dopiero takie maleństwo

Maxima393 - a ile waży moja Synowa i jakie duże ubranka nosi?

" />Z wydaniem zaświadczenia o niekaralności nie ma obecnie żadnego problemu. Wydawane jest ono od ręki jeżeli idzie o większe miasta, bez względu na miejsce zameldowania ponieważ istnieje centralny system, który dosłownie w kilka minut pozwala dać urzędnikowi potrzebną informację. Nieco inaczej jest w mniejszych miastach ponieważ tutaj musimy czekać nawet do 2 tygodni ponieważ wniosek wędruje do większego miasta, tam jest sprawdzany i odsyłany.
Warto pamiętać aby opłatę (50zł) zapłacić wcześniej w kasie, a czekając w kolejce wypełnić wniosek nie fatygując się dodatkowym bieganiem co jest niestety częste.
Pozdrawiam

Sprawę tę regulują przepisy Kodeksu Karnego:
Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.
§ 2. Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem ich wykonania; nie dotyczy to środka karnego wymienionego w art. 39 pkt 5. (obowiązek naprawienia szkody)
Art. 106. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.
Czyli, jeżeli opłacił Pan grzywnę Pana dane zostały już usunięte z Krajowego Rejestru Karnego i nie ma potrzeby składac wniosku o zatarcie skazania.
Może Pan uzyskać zaświadczenie o niekaralności poprzez wysłanie takiego zapytania do punktu informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego, takie punkty znajdują się przy Sądach Okręgowych. Wzór wniosku o takie zaświadczenie znajdzie Pan w serwisie „poradyprawnej” w dziale wzory pism- krajowy rejestr karny. Należy wypełnić taki wniosek, opłacić 50 zł i złożyć go osobiście lub wysłać listem poleconym. Opłacić go można kupując znaczki opłaty sądowej i nakleić je na wniosek.

" />W zeszłym roku odbierałem Zaświadczenie o Niekaralności z Sądu Rejonowego w Tarnowie.
Po uiszczeniu opłaty - 50,00 PLN i uprzednim wypełnieniu Zapytania (formularza) otrzymałem owo zapytanie opatrzone pieczątką "NIE FIGURUJE". Czas od chwili wejścia do budynku sądu, wypełnienia formularza, uiszczenia zapłaty do otrzymania zaświadczenia 20 minut

Reasumując - powinieneś udać się do Sądu Rejonowego, wypełnić wniosek, wpłacić 50 PLN (płaciłem w tym okienku, co odbierałem zaświadczenie)

" />
">te 6 miesiecy to chodzi o np. wyrok w zawieszeniu 6 miesieny na dwa lata,czyli po dwoch latach zaciera sie ten okres 6 miesiecy,natomiast adnotacja o wyroku jest przechowywana przez 10 lat,a grzywny 5 lat i przez ten okres nie uzyska sie zaswiadczenia z krk o niekaralnosci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosze tego nie mylic !!!!!!!!!
Ot co, proszę tego nie mylić, a tym bardziej stosować emocjonalne podkreślenia wielowykrzyknikowe.

Ponadto, KK w art. 106 mówi: "Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych."

Odnoszę się do przypadku Bodka, gdzie o grzywnie nic nie napisał, ale nawet jeśli to twoje wypowiedzi nie są zgodne z linią orzecznictwa:)


">Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Karna
z dnia 28 kwietnia 1980 r. VI KZP 5/80

Cytat:
Grzywna orzeczona obok kary pozbawienia wolności w wysokości nie przekraczającej 2 lat nie stanowi przeszkody do zatarcia skazania na podstawie art. 111 § 2 kk. [stara numeracja artykułów według kodeksu z 1969 roku]


Więcej tutaj: http://www.advokat.com.pl/viewtopic.php?t=2022

Po 6 miesiącach od upływu okresu próby ("zawieszenie") otrzymasz z sądu zaświadczenie (o ile o nie wystąpisz wypełniając stosowny wniosek wraz z dokonaniem opłaty) w którym będzie widniało czarno na białym, iż jesteś osobą niekaraną. I tak o sobie będziesz mógł mówić nikogo przy tym w błąd nie wprowadzając.

Polecam lekturę: http://forumprawne.org/o,57245.html oraz jak wyżej, a także więcej wstrzemięźliwości w wykonywaniu panicznych gestów.