Moje codzienne smutki i radości :)


Nawet nie mów. Zmiana peronu odjazdu pociągu ogłaszana w ostatniej chwili, kierownik pociągu nie wie, o której będą na konkretnej stacji (chodziło o przesiadkę), informacja PKP jest albo głucha albo wprowadza w błąd. Pociągi widmo.


Może to śmieszne, ale jak po Polsce to wożę ze sobą skaner częstotliwości i nasłuchuję kolejarzy.

Swoją drogą zawsze byłem zaskoczony pomysłowością PKP. Mikrofon z którego korzysta kierownik pociągu na InterCity to nic innego jak staruśki, najczęściej czerwony telefon stacjonarny (ten, na którym numer się wykręca) :E

Wszystkie informacje na stronie www.liksajny.net, w skrócie:
- okolica śliczna
- dojazd prosty jak budowa cepa (blisko trasy E7 Warszawa-Gdansk, 20 km do Ostródy i PKP - w razie potrzeby możemy po gości podjechać i odwieźć :) )
- standard wysoki (aneks kuchenny, lazienka z prysznicem, kominek - wszystko wybudowane/kupione w ciagu ostatniego roku)
- 'atrakcji' sporo (do dyspozycji łódka, rowery, własny pomost, grill, kominek z nieograniczonym drewnem w cenie i tak dalej)
- cena niska (zwlaszcza dla labowiczow, z tym ze prosze sie kontaktowac przez forum, a nie numer telefonu ;) )

Wciąż wolną mam pierwszą połowę lipca :) Cena zależy od ilosci osob i czasu, ale przyjmijmy ze jak komplet na tydzien to 45 zl za dobe od osoby.

Zdjęcia (na stronie jest więcej) :
http://liksajny.net/img/11.jpg
http://liksajny.net/img/12.jpg
http://liksajny.net/img/4.jpg

BIWAK TECHNIK HARCERSKICH

GRA TERENOWA RYZYKANCI

To miasto rządzi się swoimi zasadami. Czy odważysz się podjąć to wyzwanie?

Zapraszamy na niezwykłą grę przygodową, która wymagać będzie pomysłowości, zwinności i sprytu. Na śmiałków, którzy odważą się podjąć wyzwanie czekają nietypowe zadania, walka z przeciwnościami i szalona zabawa. Zadania linowe, turniej strzelecki i wiele innych tajemniczych zadań dostarczą wielu pozytywnych emocji. Sukces wymagać będzie współpracy, nieszablonowych rozwiązań, a niekiedy również i szczęścia.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich poszukiwaczy przygód

Termin: 16-18 kwietnia 2010 (piątek – niedziela)

Miejsce: Gdańsk

Szczegółowe informacje zostaną podane przy zgłoszeniu uczestników

Rozpoczęcie gry: 16 kwietna 2010, godzina 18.00, Dworzec PKP – Stacja Gdańsk-Wrzeszcz

Koszt uczestnictwa: 30 zł/os.

Zgłoszenia: Zgłoszenia do dnia 10 kwietnia do godziny 20.00

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@blackwolf.pl

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
504 908 311 – phm Piotr Fąs
501 350 065 – phm Joanna Jankowska-Fąs po godzinie 15.00

* straż miejska - 986

* policja - 997

* straż pożarna - 998

*podotowie ratunkowe - 999

* numer alarmowy z telefonu komórkowego - 112

* pogotowie energetyczne Kraków-Podgórze - (0-12) 656-21-55

*pogotowie wodno-kanalizacyjne - 994

*pogotowie gazowe - 992

*pogotowie dźwigowe -
(0-12) 411-02-22
(0-12) 411-53-40

* PKP - informacja o połączeniach kolejowych - 94 36

* PKS - informacja o połączeniach autobusowych -

TP S.A.: 0 300-300-120

Netia: 0 701-374-445

tel.kom.: * 720-81-20 (koszt 2,00 PLN netto, 2,44 PLN brutto)/min.

* MPK w Krakowie - informacja o połączeniach komunikacji miejskiej - 91 50


KOMUNIKAT
- ulegnie zmianie trasa linii zastępczej Z8, Z11linia Z8
RONDO INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ - Broniewskiego, Paderewskiego, Politechniki – CIESZYŃSKA


CIESZYŃSKA – Pabianicka, Paderewskiego, Broniewskiego – RONDO INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ P>

linia Z11
PABIANICE (dw. PKP), Łaska, Zamkowa, Warszawska, (Ksawerów), Łódzka, (Łódź) Pabianicka - CHOCIANOWICE CHOCIANOWICE - Pabianicka, (Ksawerów) Łódzka, Partyzancka (DK14), (Pabianice), Partyzancka, Sikorskiego, Warszawska, Zamkowa, Łaska – PABIANICE (dw. PKP)


Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301 309

www.mpk.lodz.pl

Jednak 'P' jeszcze nie wysatrtuje będize jeździło Z11.


http://www2.rozklad-pkp.pl/index.php?parent_id=35&menu_id=1

Jednocześnie informujemy, że w chwili obecnej nie jesteśmy zainteresowani odsprzedażą bądź odstępowaniem treści "Rozkładu Jazdy" i w związku z tym nie wyrażamy zgody na pokazywanie tej treści jako część innej strony www.
Nie jesteśmy również zainteresowani świadczeniem usług Rozkład SMS i Rozkład WAP pod innymi numerami niż obecny.Przecież w artykule i moim pytaniu rzecz się rozchodzi o GŁOSOWĄ informację telefoniczną "sprzedawaną" poprzez ekstremalny koszt połączenia, więc co ma do tego cytat dotyczący wyłącznie WWW, WAP i SMS??
wygląda na to, że wszystko jest całkiem legalnie. Mogę sobie założyć prywatną informację o połączeniach - inkasować 9 PLN za minutę, a źródłem informacji będą strony przewoźników.
Z informacji pośrednika jakim jest Telekomunikacji Kolejowa wolę nie korzystać. Jest tak samo zakręcona jak rozkład w fahrplan.oebb.at albo hafas.de

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity
20.08.2010

PKP Intercity wprowadza od 1 września modyfikację rocznego rozkładu jazdy. Wrześniowa korekta zakłada uruchomienie nowych pociągów, dodatkowe postoje na nowych stacjach, zmiany relacji i terminów kursowania oraz zawieszenie niektórych pociągów.

W celu obsługi zwiększonych potoków podróżnych z okazji świąt listopadowych, uruchomione zostaną dwa nowe pociągi w relacji Warszawa - Gdynia - Warszawa, które pojadą przez Kutno, Toruń, Iławę, Malbork. Na wniosek podróżnych wprowadzono nowe, dodatkowe postoje we Wronkach i Zdzieszowicach. Godziny kursowania kilku wybranych pociągów ulegną zmianie celem umożliwienia obsługi podróżnych w okresach wzmożonej frekwencji. W przypadku 6 połączeń krajowych i 4 międzynarodowych połączeń wprowadzono ograniczenia terminów kursowania.

Szczegółowe informacje, są dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl, w punktach informacji stacjonarnej PKP Intercity na dworcach oraz pod numerami telefonów ogólnopolskiej infolinii kolejowej.

źródło: www.intercity.pl

Informacja kolejowa jest czynna do godz. 16. Później można dzwonić pod całodobowy numer, o ile trafimy na ten właściwy. Nie mamy jednak pewności, że ktoś odbierze

— Od półtora tygodnia dzwonię pod numer 194 36 — irytuje się kobieta, która chciała skorzystać z informacji telefonicznej. — Chcę jechać do Krakowa i miałam nadzieję, że pod tym numerem telefonu ktoś udzieli mi informacji. Kiedy wybieram numer, sygnał w słuchawce nie jest zajęty, ale nikt nie odbiera telefonu.

Dodzwonienie się do informacji to łut szczęścia — przyznają pracownicy. Idąc za wskazówkami pracownika informacji PKP, przed numerem 94 36 wybieramy jedynkę i próbujemy się połączyć. Za każdym razem to samo — nikt nie podnosi słuchawki.

Informacja o tym, że pracownicy w kasach biletowych po godzinie szesnastej mają udzielać informacji na temat pociągów, także jest nie do końca prawdziwa. Po szesnastej chcąc dowiedzieć się o połączeniu od pracownika kasy biletowej, usłyszeliśmy, że nie jest to jego zadanie…

Szczepan Skwarczyński
s.skwarczynski@gazetaolsztynska.plInformacja PKP na olsztyńskim dworcu otwarta jest do godziny 16. Później o połączeniach można się dowiadywać w kasach biletowych. Można także dzwonić pod numer telefonu (0-42) 194 36 lub (0-22) 194 36


http://olsztyn.wm.pl/Scis...macja-PKP,73863

Z powodu modernizacji wielu linii kolejowych w Polsce, w tym także istotnych z punktu widzenia pasażerów z naszego regionu, osoby zamierzające podróżować pociągiem powinny odpowiednio wcześniej zapoznać się ze zmianami w rozkładzie jazdy PKP.

Sprawdzać rozkład jazdy trzeba, ponieważ od wielu miesięcy PKP co pewien czas znacząco modyfikuje godziny odjazdów i przyjazdów, a nawet trasę kursowania niektórych pociągów.

W naszym regionie w październiku i listopadzie zmiany będą dość częste, a zarazem istotne. Do 31 października bieżącego roku na odcinku Kolbuszowa - Rzeszów, w związku z modernizacją torów, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Identyczne rozwiązanie PKP wprowadziły na trasie Rzeszów - Dębica - Tarnobrzeg z powodu awarii autobusu szynowego. W tym przypadku zmiany mają obowiązywać do 15 października.

Ponadto tory są modernizowane na odcinkach Przeworsk - Jarosław, Przeworsk - Zamość, w okolicach Krakowa oraz pomiędzy Warszawą, a Gdynią. A to również ma znaczący wpływ na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi podróżują mieszkańcy Podkarpacia, chociażby ekspresu „Małopolska” z Przemyśla do Gdyni. Poza tym PKP do 13 grudnia bieżącego roku zawiesiły kursowanie wielu pociągów.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów dostępne są pod numerami telefonów 022-94-36 oraz w Internecie: www.pr.pkp.pl i www.intercity.pl.

Źródło: Echo dnia