Moje codzienne smutki i radości :)

" />Witam.
Czytajac powyzsze wypowiedzi dochodze do wnosku, ze brac golebiarska zachowuje sie jak nasi politycy : klotniom i sporom nie ma koĂąca, kazdy ma racje i wie o wszystkim najlepiej. Nie naleze do zwiazku , chociaz caly czas mam zamiar sie zapisac, ale obserwujac co sie dzieje na "gorze" to powaznie sie zastanawiam, nie wiem kto w tym wszystkim rzadzi. Sprawa drugorzedna jest juz samo sedziowanie na wystawach. Ja wiem , ze nie zadowoli sie wszystkich ale mozna chociazby na obraczce zwiazkowej ni wybijac numeru okregu co postuluja hodowcy od lat i moze wziac przyklad z organizacji wystaw golebi pocztowych co wczesniej bylo z jednym z postow. Pozdrawiam JZ.

" />
">Powracając do moich poprzednich postów, to chciałbym jeszcze się spytać (tak z ciekawości).
Czy może ta obrączka jest z któregoś z Waszych Związków.
PL 16 (szesnastka ta jest w kółeczku) i dalej rok 2000 i numerek 419.
Tą obrączkę znalazłem wykrywaczem metali, coś koło roku 2001, niedaleko Garwolina.
Czy ta 16 oznacza jakiś okręg ?


Jest trochę za mało cyfr, bo gdyby 16 oznaczała okręg /województwo/ to 419 powinno oznaczać oddział, a brak jest jeszcze numeru kolejnego obrączki.

Może być też tak, że 16 oznacza oddział, ale powinno być 016 /Olecko/, obecnie nie ma tego numeru i oddziału, nr 419 byłby numerem kolejnym obrączki. Mam ma myśli oznaczenia obrączek dla gołębi pocztowych.
Obrączki dla gołębi rasowych mają inne oznaczenia.

Pozdr.