Moje codzienne smutki i radości :)

Czyli to takie sticki/PCB co to standardu nie trzymają i winda/linux mają do nich specjalne wersje sterowników - te faktycznie nie będą działać z PS3, dlatego napisałem żeby na początku przed zakupem sprawdzić.

Kończąc temat sterowników do sixaxisa - są to Wacho te sam czyli:
1. diody mrygają ( ciekawe czy bez baterii też tak jest? )
2. PnP (Plug'n Play) nie działa - trzeba uruchamiać podprogramik z wciśniętym buttonem HOME inaczej joy jest nieczuły na dotyk
3. Przyciski kierunkowe nie są oprogramowane jako dedykowane osi X/Y tylko 5,6,7,8 (to może już tylko kosmetyka i czepiam się)
4. Nie uruchomisz sixaxisa bez wyłączenia PS3

Oczywiście joy działa temu nie zaprzeczałem, ale te w/w numery jak dla mnie może nie dyskwalifikują go jako narzędzie do grania, ale utwierdzają że lepiej mieć AS który będzie działał bez problemów na obu systemach. Wszystko już bym przebolał gdyby całość śmigała bezprzewodowo.
Jeśli u ciebie jest inaczej i zrobisz mi to tak aby powyższe czynności były zbędne to stawiam 2 krówki (jedną na dzień dobry, drugą na do widzenia), pokrywam koszty przejazdu i wyżywienia. Nawet mogę się do poznania wybrać - blisko, a niebawem będzie to konieczne bo PS3 trzeba z reklamacji odebrać wraz z upragnionym SF4.

Co do Centertela i numerow 0-90 i 0-690:

"Początkowo numer kierunkowy do tej sieci był 0-90, jednak ze względu na normalizację numeracji na jednolitą 9-cyfrową obecnie ma postać 0-690. Kolejna cyfra oznacza przynależność centralową:

* 1, 2 - Warszawa
* 3 - Katowice
* 5 - Gdańsk
* 6 - Poznań"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Centertel

Witam,
Chciałam poinformować, że LSJ Agencja Pracy oferuje pracę dla pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

Pielęgniarki z wykształceniem kierunkowym oraz komunikatywną znajomością języka angielskiego mogą podjąć pracę w renomowanych domach opieki w różnych lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii.
Praca ta umożliwia rozwinięcie swoich umiejętności językowych oraz poznanie brytyjskiego sektora usług dotyczących opieki personalnej. To także możliwość uznania kwalifikacji polskich i zdobycia brytyjskich uprawnień do wykonywania zawodu.
Warto podkreślić konkurencyjność tej pracy jeśli chodzi o zarobki – od 6000 PLN do 9000 PLN miesięcznie!

Kontrakt z BUPA Care Homes otwiera polskim pielęgniarkom zupełnie nowe możliwości na przyszłość – pracę w szpitalach w Wielkiej Brytanii lub w domach opieki BUPA w Australii. Z naszego doświadczenia i relacji pielęgniarek pracujących w UK wynika, że dla Pań planujących karierę w zawodzie za granicą jest to jedno z najlepszych rozwiązań.Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 091 814 52 54 lub 509 834 203 oraz pod adresem mailowym: opieka@lsj.pl

Maciej Bebenek (news.onet.pl) <maciej_pmt@tpsa.waw.pl> wrote:[color=blue]
> akara0 wrote:[color=green]
>> Użytkownik "Sierp" napisał[color=darkred]
>>> pewnie wykaze sie ignorancją, ale czy ostatnio cos sie zmienilo w
>>> numerach telefonicznych? ;-)[/color]
>> UKE czy inny dziad wymyślił sobie, że przed numerami skróconymi
>> wstawiamy cyfrę 1[/color]
>
> Przed czterocyfrowymi na "9" musisz wstawić "1", ale we wszystkich
> obecnie dziesięciocyfrowych nie będziesz musiał wybierać zera.
> Niorąc pod uwagę liczbę połączeń do numerów usługowych i pozostałych,
> to... :-)[/color]

A od kiedy to takie cuda? Z komórki zawsze przed czterocyfrowymi dodawałem
kierunkowy i było dobrze. Czyli np. potrzebując taryfy w Warszawie -
22-96xy, w Poznaniu - 61-96xy etc (gdzie za xy wystarczało wstawić dwie
losowe cyfry i sią zawsze jakieś taxi zgłosiło). Się zmieniło się?

Dla naszego partnera agencji pracy z Holandii poszukujemy:

Fizjoterapeutek / ów

Nr referencyjny: 23/Fiz/H

Wymagania:

• wykształcenie kierunkowe
• min 5 letnie doświadczenie w zawodzie
• znajomość różnorodnych technik masażu
• bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
• mile widziana znajomość języka angielskiego lub holenderskiego


Cechy pożądane:

• łatwość nawiązywania kontaktów
• miła aparycja
• wysoka kultura osobista


Oferujemy:

• 7,50 E/ netto na godzinę
• bezpłatne zakwaterowanie
• pracę w luksusowym hotelu blisko granicy holendersko niemieckiej
• strona internetowa ośrodka www.altembrouck.net
• data rozpoczęcia pracy: około 7 stycznia 2008

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie życiorysów ze zdjęciem po polsku i w jednym z języków obcych : niemiecki, angielski, holenderski numerem referencyjnym w temacie e-maila na adres:

praca@perspektiva.com.pl

lub

Perspektiva Doradztwo Personalne & Outsourcing Usług
Ul. Dolna Wilda 20/3
61-552 Poznań

Tel 061-842 77 12
www.perspektiva.com.pl


  No i Kajaking przekombinował:D Wysłałam mu tego smsa i siedzę i się dołuję, że dałam ciała. Minęło kilka minut i telefonik zaczyna dzwonić. +961 - oho, Liban:D Kuwejt ma +965, Katar +974 a Zjednoczone Emiraty zdaje się +971 :D Jeden facet a tyle numerów kierunkowych dzięki niemu poznałam:D No nic, telefon dzwoni a ja siedzę i myślę, czy odebrać. W zasadzie to wcale mi się nie chciało tego telefonu odbierać, bo i po co, ale myślę sobie raz kozie śmierć i naciskam przycisk z zielonym telefonem.

Na marginesie: muszę szybko pisać, bo mam farbę na włosach i jak za długo ją przetrzymam to będę miała głupi kolor na głowie:D

Odbieram i nic nie słyszę, bo u mnie w mieszkaniu ginie czasem zasięg:D No więc poruszałam się trochę na krześle i w końcu słyszę, jak on mówi, że mnie nie słyszy :lol:
No, ale nicto, łamiącym się głosem mówię mu cześć a on mnie się pyta o pracę. Więc mu tłumaczę, że dopiero w tym tygodniu mają mi dać znać, co i jak i kiedy. On mi potem tłumaczy, że stracił poczucie czasu, bo siedział cały czas w górach i się dołował, ale jutro czy tam dzisiaj musi jechać do Bejrutu (sprawy wizowe). W zasadzie to nie miałam mu tak naprawdę nic do powiedzienia, bo już mu wszytsko wyrzuciłam, więc coś tam od rzeczy pogadałam trochę jak mi źle, a on mi powiedział, że jemu też jest źle, ale no matter what to i tak only me i że jak on tylko obtain residency permit to on come to Poznan czy ja go chciec see czy ja go nie chcieć see. Potem jeszcze trochę posłuchałam jak to only me (a co sobie będę żałować) a potem mu powiedziałam, że muszę iść pod prysznic :lol:

Komedia, nie?:D

Fryzjer - Stylista - stała praca w Poznaniu
  Naszym Klientem jest nowoczesne studio fryzur z centrum Poznania. W związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko:


Fryzjer - Stylista
(Poznań)
Nr ref. 75/06/2007

Kogo poszukujemy?
Jeśli jesteś osobą, która:

    lposiada wykształcenie kierunkowe w zawodzie fryzjer – stylistal lposiada doświadczenie na podobnym stanowiskul lłatwo nawiązuje kontaktyl lpotrafi pracować w grupiel lodznacza się profesjonalizmem, kreatywnością oraz wysoką kulturą osobistąl
To ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego warto rozpocząć pracę właśnie w tej firmie?
Nasz klient oferuje:
    lpracę w młodym i dynamicznym zespole,l lmożliwość ciągłego rozwoju,l lpracę na zasadach umowy o pracę oraz korzystne warunki finansowe.l
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego lub przesyłanie pisemnych ofert (CV ze zdjęciem, list motywacyjny) na adres: rekrutacja@milado.com W temacie e-maila prosimy wpisać numer referencyjny oferty.
Prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych).

Mnie też to boli, że Tarnowa nie ma na drogowskazach na krajowej "4", ale niestety obecne oznaczenie jest oznaczeniem poprawnym, zgodnym z ROZPORZĄDZENIEM
MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Na A4 nie ma szans na to by kierunkiem docelowym był Tarnów czy to od strony Krakowa czy od Rzeszowa, co prawda jest dopuszczone stosowanie dwóch nazw miejscowości kierunkowych, ale musiałoby to być konsekwentne od na wszystkich znakach kierujących na autostradę i na samej autostradzie, to jednak jest rozwiązanie droższe, bo trzeba produkować większe znaki, może to zaburzać czytelność itp. GDDKiA się na to prawdopodobnie nie zgodzi. Według mnie jest duża szansa, by po zbudowaniu A4 na starej czwórce, gdy tylko Minister Infrastruktury wyda rozporządzenie o zmianie numeru drogi na 94 główną miejscowością kierunkową za Krakowem był Tarnów.

W hierarchi pierwsze miejsce niestety zajmują miasta wojewódzkie to dlatego wyjeżdżając z Warszawy jedziemy na Poznań a nie np. na Konin, mało tego rozporządzenie dopuszcza pomijanie miast wojewódzkich i kierowanie do następnych miast wojewódzkich... to dlatego wyjeżdżając z Warszawy jedziemy siódemką na Kraków a nie na Kielce...

Mnie też bawi i przeraża tablica np. z Bochni: [4][75] Rzeszów Brzesko, ale jest ona poprawna wg rozporządzenia, Brzesko odnosi się do drogi 75 jako sygnał, że wtedy zmienia ta droga kierunek lub jest węzłem.

Możecie sobie przedmiotowe rozporządzenie w części dotyczącej drogowskazów poczytać...
http://sipdata-abc.lex.pl...3l81/zal1_6.pdf